Dwoistość istnienia - 17 lutego - wernisaż Jacka Sibilskiego

ZAPROSZENIE SIBILSKI galeriA

 

Galeria A „Akwarium”

Jacek Sibilski

„Dwoistość istnienia”

Wernisaż: piątek, 17 lutego 2017 r., godz. 18.45 
(przed przedstawieniem „Mistrza i Małgorzaty”)
Wstęp wolny. Wystawa otwarta do 28 kwietnia

Jacek Sibilski jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1995 r.). Malarz, grafik, rzeźbiarz, projektant, pedagog artystyczny, arteterapeuta. Współpracuje z najbardziej znanymi i renomowanymi galeriami w Polsce. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Austrii, Francji, USA, Kanadzie, Australii czy Nowej Zelandii. Uczestnik wielu wystaw w kraju i za granicą. Współtworzy i prowadzi programy TV związane z edukacją twórczą. W latach 2001-2005 był autorem rzeźb "Przyjaciel TVP3" na zlecenie TVP.
W 2004 r. rzeźba jego autorstwa była nagrodą przyznaną przez jury Festiwalu Teatralnego organizowanego przez Teatr Powszechny w Łodzi – rok później rzeźba jego autorstwa otrzymała nagrodę przyznaną przez jury "Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych". Projektował scenografie do programów TVP, m.in. dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a w 2005 r. statuetkę Temida dla TVP2 i Magazynu Kryminalnego 997.

*****

„Dwoistość istnienia”

Prace, które powstają są nierozłącznie związane z człowiekiem – nawet wtedy, kiedy nie są figuratywne. Ich związek jest innej natury – nie tyle dotyczy cielesności, co sfery emocji ,tzw. "emocjonalnego wnętrza". Często posługuję się własną symboliką – zabarwiam je swoimi emocjami. Sztuka to dla mnie właśnie taki przekaz. Specyficzny sposób komunikacji – język sztuki, rodzi się tam, gdzie zaczyna się "niewysłowione".
Moje rzeźby to często połączenie ceramiki i drewna. Drewno, którego używam to niezwykły materiał - jest spracowane, zmęczone przez czas i okoliczności, wyrzucone przez morze. Ma niezwykle biologiczną, pierwotną naturę, nie staram się go zmieniać, przerabiać dopasowywać, to raczej ja idę za jego głosem. W połączeniu z moją ceramik, zyskuje nowe życie i nowe znaczenie.
A teraz wracając do człowieka – moje postacie posiadają dwoistość natury, która wynika nie tylko z zastosowanych materiałów – pierwotnej natury drewna i cielesności ceramiki, lecz tak naprawdę ta dwoistość wynika z tej nowej jakości, która się pomiędzy nimi tworzy. W swoich pracach jestem szczery. Często zdarza się tak, że natura ludzka ma jednocześnie wiele nurtów i aspektów niełatwych do uchwycenia. Tą emocjonalną sferę moich prac pozostawiam Państwu do swobodnej interpretacji. 

Jacek Sibilski

 

Mecenasi Galerii A                                                                       Patronat Medialny

bajkowaselgros2               logo radio lodz male